Reģistrējies un saņem 10% atlaidi!
Kad toreiz ir tagad un šeit ir tur

Kad toreiz ir tagad un šeit ir tur

€17.95

Antropoloģijas doktore Vieda Skultāne ir starptautiski pazīstama latviešu sociālantropoloģe, mutvārdu vēstures pētniece, kurai ir nenovērtējama loma latviešu socioloģijas un atropoloģijas zinātņu nozares atdzimšanā pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1991. gadā. Ar viņas atbalstu izveidotās mutvārdu vēstures pētnieku grupas pētījumi palīdzējuši veidot izpratni par dzīvesstāstiem kā vērtīgu resursu vēstures un sabiedrības pētījumos Latvijā.
Šoreiz viņa pievērsusies pati savas dzimtas stāstam, izvētījot gan personiskās atmiņas, gan citu ģimenes locekļu atmiņu pierakstus. Rezultātā tapušie dzimtas pētījumi ir spilgts mutvārdu vēstures paraugs, dzīva, svarīga liecība par latviešu likteņgaitām, sākot no 19. gs. vidus līdz 20. gs. deviņdesmito gadu sākumam, kad autore atsāka darboties dzimtenē. Šie dokumentālie memuāri uzrakstīti saistošā literārā valodā, ir bagāti ar vides un dzīves tēlojumiem, vēstures un sadzīves detaļām, cilvēciski un personiski. Vienlaikus vēstījums ir universāls, jo veido saikni starp pagātni un mūsdienām, atspoguļo vērtības un ideālus, kas vadījuši un stiprinājuši mūsu tautiešus viņu gaitās dzimtenē un emigrācijā. Grāmata liek aizdomāties par latvisko identitāti un sociālo atmiņu, aicina pētīt pagātni un saknes, uzturēt saikni ar tuvajiem, saprast tagadni.

  • Autors: Vieda Skultāne
  • Ražotājs: Jāņa Rozes apgāds
  • Valoda: Latviešu
  • ISBN kods: 9789984239941
  • Vāku tips: Cietie vāki
  • Izdošanas gads:2024
  • Lpp.:223

Prece pieejama noliktavā!

Prece ir mūsu noliktavā un pieejama Jūsu pasūtījumam.

Photo

Reģistrējies un saņem 10% atlaidi!

Photo

Atlaide pilnas cenas precēm. Atlaides nesummējas!

Photo

Pasūtījumu apstrāde notiek darba dienās no plkst. 10:00 līdz 18:00.

Photo

Bezmaksas piegāde uz OMNIVA pakomātiem Latvijā pasūtījumiem no €35.00.

Photo

Bezmaksas piegāde jebkurā GLOBUSS grāmatnīcā 1-5 darba dienu laikā, kad pasūtījums būs gatavs saņemšanai, saņemsi e-pastu un/ vai SMS.

Photo

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā raksti uz eveikals@eglobuss.lv vai zvani +37125615675.

Dalies sociālajos tīklos:

Produkta apraksts

"Vienas ģimenes stāsts. Izcilā latviešu antropoloģe Vieda Skultāne, kas visu dzīvi veltījusi tam, lai uzklausītu un pētītu citu cilvēku stāstus, nu atklāj mums pati savējo. Līdzīgi kuģim uz kura klāja 1944. gada rudenī aizsākas šis atmiņu stāsts, grāmata aizved mūs prom no Latvijas, lai pēc tam atkal atgrieztos, veicot ceļojumu laikā un ļaujot ieskatīties norisēs, kas skāra ne vienu vien latviešu dzimtu 20. gadsimtā."
Kaspars Zellis, vēsturnieks

Līdzīgas preces Līdzīgas preces

Ieskaties, varbūt noder
Man tevi jānodod
Rūta Šepetis

Man tevi jānodod

€20.95
Ideāla shēma
Deivids Elliss

Ideāla shēma

€20.95
Tu
Kerolaina Kepnesa

Tu

€20.95
Gandrīz iemīlējusies
Kristīna Doda

Gandrīz iemīlējusies

€20.95

Kāds nesen iegādājās Kāds nesen iegādājās

Šīs preces ir pamanījuši citi e-veikala apmeklētāji

Neatradi to, ko meklēji? Palīdzēsim!

Sazināties