Esiet sveicināti jaunajā GLOBUSS e-veikalā!
Kāpēc cilvēki ir tik dažādi?
Kāpēc cilvēki ir tik dažādi?

Kāpēc cilvēki ir tik dažādi?

€13.95

Katram ir nācies brīnīties, cik atšķirīga ir cilvēku domāšana un rīcība, cik dažāda ir viņu profesionālās un personīgās dzīves gaita. Cenšoties rast atbildi uz jautājumu, kāpēc cilvēki ir tik dažādi, pagātnes domātāji iedalījušies divās lielās grupās. Vieni uzskatīja, ka indivīda garīgās īpašības ir atkarīgas no viņa fiziskās uzbūves, tātad ir iedzimtas un nav maināmas. Otri atzina, ka sociālā vide, izglītība, dzīves pieredze indivīdu var būtiski mainīt. Taču mūsdienu pētījumi liecina, ka pilnīga taisnība nav nedz vieniem, nedz otriem.
Apgāds “Lietusdārzs” izdevis grāmatu “Kāpēc cilvēki ir tik dažādi?”, kuras autore Kerola Dveka (Carol S. Dweck, Ph. D.) galveno vērību pievērš cilvēka attieksmei pret sevi un savām spējām (oriģinālā – mindset). Tā būtiski ietekmē indivīda personību, dzīves gaitu, nosaka, vai viņš sasniegs iecerētos mērķus.
Cilvēka attieksme pret sevi mēdz būt divējāda, un šī ir pirmā grāmata, kas aplūko un analizē abus attieksmes tipus: statisko un dinamisko. Pirmā tipa cilvēki par visu augstāk vērtē talantu; viņiem svarīgi tūlītēji panākumi un uzslavas; centība viņiem nešķiet pozitīva īpašība; atzinības trūkums un neveiksmes viņus var novest izmisumā. Savukārt otrajam tipam centība un pūles ir ceļš, kas ļauj atklāties talantam; šķēršļi viņiem palīdz sakopot spēkus un asināt prātu; pārmaiņas viņi uztver ar interesi un prieku. Autore sniedz daudz piemēru no ievērojamu personību (mākslinieku, sportistu, uzņēmēju u.c.) biogrāfijām, kā arī savas pedagoģes un psihoterapeites pieredzes. Viņa ir psiholoģijas profesore Stenforda universitātē, Amerikas Mākslu un Zinātņu akadēmijas biedre, kas guvusi plašu atzinību ar izciliem pētījumiem tādās jomās kā personības psiholoģija, sociālā psiholoģija un attīstības psiholoģija. Tie apkopoti grāmatās, kā arī publikācijās periodiskajos izdevumos The New Yorker, Time, The New York Times, The Washington Post un The Boston Globe.
Psiholoģes minētie piemēri ir ļoti uzskatāmi un neviļus mudina lasītāju ielūkoties sevī, partnerī, bērnos, priekšniekā, iemīļotā sportistā vai māksliniekā, audzēkņos.
Grāmata ne tikai vēsta par diviem attieksmes tipiem un vedina uzzināt, pie kura cilvēks pieder un kā tas ietekmē viņa dzīvi. Tā arī sniedz konkrētus padomus, kā iegūtās zināšanas izmantot savu un savu līdzcilvēku panākumu sekmēšanā. Par ko – gudrību vai centību – vairāk slavēt bērnus? Kā pēc neveiksmju virknes runāt ar sportistu, kurš šķietami nav piepildījis savas un līdzjutēju cerības? Kā tikt galā ar sāpēm un dusmām, ja partneris pēkšņi devies tālēs zilajās? Statiskums un dinamisms nav nemainīgi lielumi. Autore uzsver, ka attieksme pret savām spējām un iespējām ir priekšstatu kopums, kas eksistē vienīgi paša cilvēka galvā un ko katrs pats var mainīt. “Veidojiet savu attieksmi!” – viņa mudina un māca, kā to darīt.

Īpaši vērtīgi šīs mācības iepazīt vecākiem, pedagogiem, treneriem, psihologiem. Lasot šo grāmatu, jūs uzzināsiet, cik ļoti jūs un jūsu dzīvi iespaidogluži vienkāršs priekšstats pašam par sevi – priekšstats par to, vai jūsupersonība ir nemainīga vai arī spēj attīstīties un mainīties.
Kerola Dveka
Grāmatu no angļu valodas tulkojusi Tamāra Liseka.

  • Autors: Kerola Dveka
  • Ražotājs: Lietusdārzs
  • Valoda: Latviešu
  • ISBN kods: 9789934576270
  • Vāku tips: Mīkstie vāki
  • Izdošanas gads:2021
  • Lpp.:267

Prece pieejama noliktavā!

Prece ir mūsu noliktavā un pieejama Jūsu pasūtījumam.

Dalies sociālajos tīklos:

Līdzīgas preces Līdzīgas preces

Ieskaties, varbūt noder

Kāds nesen iegādājās Kāds nesen iegādājās

Šīs preces ir pamanījuši citi e-veikala apmeklētāji
Apkure, Ventilācija, Gaisa kondicionēšana ( Krievu valodā)
Jolanta Čiuprinskiene, Kestutis Čiuprinskas, Violeta Motuziene

Apkure, Ventilācija, Gaisa kondicionēšana ( Krievu valodā)

€23.00
Where the Crawdads Sing
Delia Owens

Where the Crawdads Sing

€12.90
Karikatūras Gatis Šļūka
Gatis Šļūka

Karikatūras Gatis Šļūka

€14.95
Elektriķa rokasgrāmata ( krievu valodā)
Anatolius Drabatukas, Mindaugas Lubis, Renata Milune

Elektriķa rokasgrāmata ( krievu valodā)

€28.95

Neatradi to, ko meklēji? Palīdzēsim!

Sazināties