Reģistrējies un saņem 10% atlaidi!
Retināts gaiss

Retināts gaiss

€4.47 €3.35

Šīs grāmatas nepieciešamību noteica neizbēgamā kalnākāpēja vientulība, dievišķi pārdzīvojumi un traģiski zaudējumi. Eksistenciālie drebuļi neļauj uztvert literatūru kā māņu paslēptuvi, profesionāli vērptu pasaciņu krātuvi, — tai jātop par izglābšanās veidu un visskaudrāko esamību iepretim dienišķības fikcijai. Retināts gaiss vienlaikus apdraud dzīvību un norūda sirdi. Laika varmācība spēj sevi īstenot vienīgi caur uztveres linearitāti. Es centos šo linearitāti ignorēt. Retinātajā gaisā, kurā uzturējos šī cikla tapšanas procesā, nepieciešams tikai pats būtiskākais. Tas arī ir vissarežģītākais — izsijāt zeltu no ikviena cilvēka, neņemt līdzi lieko. No kāda uz mūžu ir palicis viens vienīgs smaids, no cita — vēstures smagais, cakainais rāmis, kad pati bilde jau izzagta un sakropļota, vēl no cita — draņķība, kas tevi pašu ir izdresējusi par krietnāku cilvēku. Antikvariāts? Nekā nebija! Vēl viena pasaule, uzslieta no tikai man pieejamajiem materiāliem. Cerībā, ka paklīdušajai cilvēcībai tajā izdosies atrast savas mājas.
Gundega Repše

Radītājs — rakstnieks, mākslinieks, dievs — nekad nav un nedrīkst būt mierā ar paveikto, viņš vēl un vēlreiz sūta savus dēlus, savas meitas pārbaudīt paša dzemdināto pasauli. Kira, Anna, Flora un Kaira, arī Pētersons, Tomba, Ādams — katrs no jauna nāk vētīt šo laiktelpu un mūs tajā.
Dace Sparāne-Freimane

Fotogrāfijā jēdzieni platleņķis un tuvplāns šajās dienās pazīstami tikpat kā ikvienam no mums. Kas attiecas uz tehnisko kvalitāti — jo vairāk pikseļu, jo precīzākas attēla detaļas. Hologrāfija (no grieķu: όλος-hòlòs — ‘viss, vesels’; γραφή-grafè — ‘rakstīšana’) ir zinātne par hologrammu izgatavošanu. Savukārt hologramma ir fotogrāfiju veids, kur attēlu var apskatīt trīs dimensijās. Hologrāfijas tehniku izmanto arī, lai optiski varētu uzkrāt un atjaunot informāciju. 1962. gadā PSRS zinātnieks Jurijs Deņisjuks izgatavoja pirmo hologrammu, kurā attēlots trīsdimensiju priekšmets. Tajā pašā gadā hologrammu izgatavoja arī Emets Leits un Amerikas latviešu zinātnieks Juris Upatnieks Mičiganas Universitātē ASV.

Gundegas Repšes “Retināta gaisa” valoda ir pikseļiem bagātīga, bet stāstījums — pārsteidzoši hologrāfisks: Venēcija atrodas Mellužu tuvumā, padomju laiki ir mūsu tagadnes sastāvdaļa un bēbis ābeles zaros var būt rados ar Kāda (līdz šim) vienīgo dēlu.
Juris Kronbergs

  • Autors: Gundega Repše
  • Ražotājs: Dienas grāmata
  • Valoda: Latviešu
  • ISBN kods: 9789934546969
  • Vāku tips: Cietie vāki
  • Izdošanas gads:2019
  • Lpp.:203

Prece pieejama noliktavā!

Prece ir mūsu noliktavā un pieejama Jūsu pasūtījumam.

Photo

Reģistrējies un saņem 10% atlaidi!

Photo

Atlaide pilnas cenas precēm. Atlaides nesummējas!

Photo

Pasūtījumu apstrāde notiek darba dienās no plkst. 10:00 līdz 18:00.

Photo

Bezmaksas piegāde uz OMNIVA pakomātiem Latvijā pasūtījumiem no €35.00.

Photo

Bezmaksas piegāde jebkurā GLOBUSS grāmatnīcā 1-5 darba dienu laikā, kad pasūtījums būs gatavs saņemšanai, saņemsi e-pastu un/ vai SMS.

Photo

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā raksti uz eveikals@eglobuss.lv vai zvani +37125615675.

Dalies sociālajos tīklos:

Līdzīgas preces Līdzīgas preces

Ieskaties, varbūt noder
Čeringemas mistērijas. Nāvējošā grēksūdze
Metjū Kostello, Nīls Ričardss

Čeringemas mistērijas. Nāvējošā grēksūdze

€18.95 €14.21
Vienīgā iespēja
Gunita Freimane

Vienīgā iespēja

€18.95 €14.21
Karš. Mīlestība. Brīvība
Katrīna Čakste - Vilsone

Karš. Mīlestība. Brīvība

€22.50 €16.88
Grieķu brīvdienas
Maeva Harana

Grieķu brīvdienas

€20.95 €15.71

Neatradi to, ko meklēji? Palīdzēsim!

Sazināties