Reģistrējies un saņem 10% atlaidi!
Saprātīgais investors

Saprātīgais investors

€35.00

Ja zinātnes pasaulē par vienu no visietekmīgākajiem cilvēkiem tiek uzskatīts Īzaks Ņūtons ar saviem gravitācijas un kustības likumiem, tad finanšu un ieguldījumu pasaulē kaut kas līdzīgs droši vien būs Bendžamins Greiems ar savu grāmatu “Saprātīgais investors”. Greiems bieži vien tiek dēvēts par tā saucamās vērtības investēšanas tētiņu. Šajā jomā šī grāmata ir absolūti obligātā lasāmviela, lai gan arī jebkurš cits tajā var atrast noderīgas atziņas. Greiems, nosakot vērtspapīriem pamatā esošo vērtību, no investīcijām paredz pelnīšanu pie samazināta riska. Galvenokārt viņa “drošības rezerves” izveidošana paredz visai dzelžainu stratēģiju: nepārmaksāt!

  • Autors: Bendžamins Greiems
  • Valoda: Latviešu
  • ISBN kods: 9789916750087
  • Vāku tips: Mīkstie vāki
  • Izdošanas gads:2024
  • Lpp.:560

Prece pieejama noliktavā!

Prece ir mūsu noliktavā un pieejama Jūsu pasūtījumam.

Photo

Reģistrējies un saņem 10% atlaidi!

Photo

Atlaide pilnas cenas precēm. Atlaides nesummējas!

Photo

Pasūtījumu apstrāde notiek darba dienās no plkst. 10:00 līdz 18:00.

Photo

Bezmaksas piegāde uz OMNIVA pakomātiem Latvijā pasūtījumiem no €35.00.

Photo

Bezmaksas piegāde jebkurā GLOBUSS grāmatnīcā 1-5 darba dienu laikā, kad pasūtījums būs gatavs saņemšanai, saņemsi e-pastu un/ vai SMS.

Photo

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā raksti uz eveikals@eglobuss.lv vai zvani +37125615675.

Dalies sociālajos tīklos:

Produkta apraksts

Vispirms B. Greiems iesaka pašam noteikt to, kas īsti esi – investors vai spekulants. Proti, investora galvenā interese ir pirkt un turēt “pienācīgus vērtspapīrus par pienācīgu cenu”. Savukārt spekulants jau galvenokārt gaida cenu svārstības un mēģina no šīm izmaiņām nopelnīt. “Ja jūs esat investors, tad cenu svārstībām vajadzētu būt tikai vienai patiešām svarīgai nozīmei. Tās sniedz iespēju gudri iepirkties tad, kad cena strauji sarūk un gudri pārdot tad, kad cena ir pamatīgi pieaugusi. Spekulācijas savukārt ir atkarīgas no mītiska, kaprīza tēla, kas ir “Misters Tirgus”. “Misters Tirgus” vienmēr gribēs tirgoties. Lielā daļu no laika, kurā viņš nosaka cenu tā ir saprātīga. Tomēr bieži tā ir arī smieklīgi augsta vai zema,” klāstījis slavenais investors. Tiek norādīts, ka tirgus ir svārsts, kas mūžīgi mainās no nepamatota optimisma, kas padara akcijas pārāk dārgas, uz nepamatotu pesimismu, kas jau tās padara pārāk lētas. Saprātīgais investors savukārt ir reālists, kurš pārdod optimistiem un pērk no pesimistiem.

Jeb viena no centrālajām Greimena domām šajā grāmatā ir aicinājums investoriem pašiem būt situācijas noteicējiem, piedāvājot arī konkrētu rāmi, kā to darīt. Ja investors saprot, kas par kādu cenu ir viņa ieguldījumu portfelī, viņam ir cerība savākt arī savu emocionālo pusi. Greiems spriež, ka īsts investors gandrīz nekad nav “spiests” pārdot savas akcijas. Visā citā laikā viņš var atļauties brīvi ignorēt aktuālās cenu izmaiņas. Attiecīgi uz šo mērķi var palīdzēt iet šī grāmata. Savā būtībā tā pauž, ka investoru finansiālo panākumu noslēpums slēpjas viņos pašos. Attīstot savu disciplīnu un drosmi, jūs varat neļaut citu cilvēku garastāvokļa svārstībām ietekmēt jūsu finanšu likteni. Galu galā tas, kā “rīkojas” jūsu ieguldījumi, ir daudz mazāk svarīgi nekā tas, kā rīkojaties jūs. “Vai jūs labprātīgi pieļautu, ka vismaz piecas reizes nedēļā pie jums ierodas sertificēts ārprātīgais, lai stāstītu, ka jums būtu jājūtas tieši tā, kā jūtas viņš? Vai jūs jebkad piekristu būt eiforijā tikai tāpēc, ka viņš ir eiforijā, vai būt nelaimīgs tikai tāpēc, ka, viņaprāt, jums tādam vajadzētu būt? Protams, ka ne. Jūs uzstātu uz savām tiesībām pašam kontrolēt savu emocionālo dzīvi, pamatojoties uz savu pieredzi un uzskatiem. Taču, kad runa ir par finansiālo dzīvi, miljoniem cilvēku ļauj Tirgus kungam sev pateikt, kā justies un kā rīkoties, neskatoties uz acīmredzamo faktu, ka laiku pa laikam viņš kļūst pilnīgi neprātīgs,” saka Greiems.

Pēc katras Greiema nodaļas seko arī viena no investīciju pasaules atzītākajiem žurnālistiem Džeisona Cveiga komentāri, kas grāmatas vēstījumu salāgo ar jaunākiem laikiem un parāda to, cik aktuāli Greiema principi ir arī mūsdienās. Ja ar to nepietiek, tad pasaules veiksmīgākais investors Vorens Bafets, kurš pie Greiema mācījās un strādāja, saka, ka šī neapšaubāmi ir labākā grāmata par investīcijām, kāda jebkad sarakstīta. “Lai veiksmīgi investētu mūža garumā, nav nepieciešams stratosfērisks IQ, īpaša biznesa izpratne vai slēpta informācija. Ir nepieciešama stabila intelektuālā sistēma lēmumu pieņemšanai un spēja neļaut emocijām šo sistēmu sagraut. Pareizo sistēmu precīzi un skaidri nosaka šī grāmata. Savukārt jums ir jānodrošina emocionālā disciplīna,” saka Bafets. Viņš piebilst - jo muļķīgāka ir tirgus uzvedība, jo labākas iespējas rodas uzņēmīgajam investoram. Ievērojiet Greiemam padomus un jūs gūsiet labumu no šīm neprātībām, nevis piedalīsieties tajās!

Līdzīgas preces Līdzīgas preces

Ieskaties, varbūt noder
Apdrošināšanas līgums
Dana Rone

Apdrošināšanas līgums

€44.00
Diplomātiskās un konsulārās tiesības
Jānis Grasis

Diplomātiskās un konsulārās tiesības

€39.00
Apdrošināšanas pamati
Uģis Ieviņš

Apdrošināšanas pamati

€10.95

Kāds nesen iegādājās Kāds nesen iegādājās

Šīs preces ir pamanījuši citi e-veikala apmeklētāji

Neatradi to, ko meklēji? Palīdzēsim!

Sazināties