Reģistrējies un saņem 10% atlaidi!

Drupanenis. Drupačiņas

€10.95

Grāmata “Drupanenis” ir kādreizējā Rēzeknes rajonā (Dricānos) dzimušās latgaliešu dzejnieces Ingridas Tāraudas bilingvāls (latgaliski/latviski) dzejoļu-haiku krājums.

  • Autors: Ingrida Tārauda
  • Ražotājs: Atvērtās krātuves
  • Valoda: Latviešu valodā. Latgaliešu valodā
  • ISBN kods: 9789934867026
  • Vāku tips: Mīkstie vāki
  • Izdošanas gads:2024

Prece pieejama noliktavā!

Prece ir mūsu noliktavā un pieejama Jūsu pasūtījumam.

Photo

Reģistrējies un saņem 10% atlaidi!

Photo

Atlaide pilnas cenas precēm. Atlaides nesummējas!

Photo

Pasūtījumu apstrāde notiek darba dienās no plkst. 10:00 līdz 18:00.

Photo

Bezmaksas piegāde uz OMNIVA pakomātiem Latvijā pasūtījumiem no €35.00.

Photo

Bezmaksas piegāde jebkurā GLOBUSS grāmatnīcā 1-5 darba dienu laikā, kad pasūtījums būs gatavs saņemšanai, saņemsi e-pastu un/ vai SMS.

Photo

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā raksti uz eveikals@eglobuss.lv vai zvani +37125615675.

Dalies sociālajos tīklos:

Produkta apraksts

Vienlaikus tas ir Latgalei veltīts suvenīrizdevums, ko veido spirālveida iesējumā apvienotas 48 pastkartes, kurām vienā pusē ir dzejolis latgaliski un neliela dekoratīva ilustrācija, savukārt otrā pusē – dzejoļa tulkojums latviski, zīmēta Latgales karte ar nozīmīgākajām reģiona pilsētām, vietu pastmarkai un līnijām tekstam. Pastkartes grāmatai ir pievienotas ar perforētu līniju, kas ļaus tās glīti un korekti noplēst, lai izmantotu sūtīšanai, piemēram, no kādas Latgales vietas. Līdz ar to šī nelielā dzejoļu grāmatiņa ir viegli līdzi paņemams suvenīrs ar pievienotu ģeogrāfisko informāciju par Latgali, turklāt tā izmantojama ne vien apkopotā formā, bet arī katra lapa-pastkarte ar dzejoli ir neliels suvenīrs pats par sevi. Iespējams, citā Latvijas vietā vai pat citā valstī saņemta pastkarte ar Latgales karti iedvesmos un radīs vēlēšanos pašiem apmeklēt Latgali. Noteikti ieintriģējošs moments ir krājumā apkopoto dzejoļu forma – “Drupanenis” sarakstīti haiku – senajā japāņu dzejas formā. Haiku jeb haikas ir Japānai raksturīga, 16. gadsimtā radusies, īpaša, īsa bezatskaņu dzejas forma, kas sastāv tikai no 17 zilbēm, veidojot 5 — 7 — 5 zilbju trīsrindi. Haiku tiek ietverts īss spēcīga pārdzīvojuma mirklis saistībā ar kādu dabas tēlu un mūžības apjautu. Gadalaiks ir galvenais haiku tēlu sistēmas komponents, iesaistot cilvēka dzīves norises, pārdzīvojumus dabas mūžīgajā riņķojumā. Kāda cilvēka dzīves šķautne tiek sasaistīta ar mūžību, nemitīgajai dabas kustībai līdz pievienojas cilvēka dvēseles izjūtas. Haiku nevar būt gadījuma detaļu, lieku vārdu, jo dzejas telpa ir pārāk maza. Tā ir filozofiska dzeja. Autore, izmantojot šo lakonisko dzejas formu, runā par mums ikvienam būtiskām sajūtām un vērtībām – par cilvēcisko attiecību un vienlaikus savas patības meklējumiem, spilgti emocionālam pārdzīvojumam pakļaujot dažkārt ikdienas vienmuļībā iesnaudušos apziņu.

Grāmatas autore – Ingrida Tārauda ir spilgta, radoša un aizrautīga savas paaudzes latgaliešu dzejniece, kura sevi pārliecinoši pierādījusi latviešu un latgaliešu dzejā, jau kopš deviņdesmito gadu beigām publicējoties gan presē, gan dažādos dzejas almanahos un kopkrājumos. Kaut arī šobrīd dzīvo Īrijā, autore vienmēr uzturējusi sevī dzīvu piesaisti latgaliskajai kultūrtelpai un rūpējusies par latviešu un latgaliešu valodas un kultūras tradīciju saglabāšanu arī diasporā. 2017. gadā nodibinājusi un vada Īrijas latviešu literātu grupu “Baltie vārti”, kas 2020. gadā ir izdevusi krājumu “Teksti un līnijas”. 2015. gadā un 2017.gadā par nozīmīgu ieguldījumu latviešu izglītības darbā Ingrīda Tārauda Īrijā apbalvota ar Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Īrijas Republikā Atzinības rakstiem. I. Tāraudai iznākuši četri bilingvāli dzejas krājumi latviski un latgaliski – ,,Viegla byusonys ironeja" (2000), ,,Izdadzynuota sirds" (2001), "Boltais šokolads" (2002), "Bisers zam kuoju" (2017); kā arī "Pajautys" (2019)l – krājums latgaliski. Šobrīd vada pašas izveidoto Diasporas latviešu valodas un kultūras pamatskolu “Kāpnītes”.

Līdzīgas preces Līdzīgas preces

Ieskaties, varbūt noder
Purva ļaudis
Zita Zača

Purva ļaudis

€9.50
Domgrauži
Dace Judina

Domgrauži

€10.95
Kopā stundu pa stundai
Anti Ervasti, Mati Pikujemse

Kopā stundu pa stundai

€20.95
Sarunas iedvesmai
Ilona Lasmane

Sarunas iedvesmai

€19.95

Kāds nesen iegādājās Kāds nesen iegādājās

Šīs preces ir pamanījuši citi e-veikala apmeklētāji
Crime and Punishment
Fyodor Dostoevsky

Crime and Punishment

€5.90
Hiēnu banda 1. daļa
Lato Lapsa

Hiēnu banda 1. daļa

€9.95
Prūšos manas kājas autas
Valdis Muktupāvels

Prūšos manas kājas autas

€12.95
Nana, Vol. 2 : 2
Ai Yazawa

Nana, Vol. 2 : 2

€9.90

Neatradi to, ko meklēji? Palīdzēsim!

Sazināties